Wyprawa na Elbrus

Elbrus jest szczytem Kaukazu o wysokości 5643 m n.p.m. i zaliczany jest do Korony Ziemi jako najwyższy szczyt Europy. W dniu 27 kwietnia 2019 roku siedmioosobowa grupa Idymy.pl wyruszyła w podróż do Rosji, aby zdobyć Elbrus. Nie można nie wspomnieć, że jednym z uczestników wyprawy był nasz CEO – Daniel Janiszewski.

Jak wyglądała podróż?

Podróż na najwyższy szczyt Europy rozpoczęła się 27 kwietnia 2019 roku z Polski do Berlina, skąd odbył się lot do Moskwy. Pierwszym celem podróży był Terskol, w którym uczestnicy wykupili nocleg. Następnego dnia ekipa wjechała kolejką na wysokość 3600 m n.p.m., a następnie przeszli 100 metrów do beczek, w których spędzili noc.

Kolejny dzień przeznaczony był na aklimatyzację, po czym uczestnicy udali się na odpoczynek przed atakiem szczytowym. Próba osiągnięcia szczytu odbyła się około godziny 3.00 w nocy. Szczęśliwie po kilkugodzinnej podróży wszyscy uczestnicy zdobyli szczyt Elbrusa.

Cztery ostatnie dni przeznaczyli na odpoczynek i świętowanie osiągnięcia postawionego wcześniej celu. Do Polski wyruszyli 2 maja, a dzień później cieszyli się już domowym zaciszem.

3S Group wspomaga sport

Aby pomóc ekipie zdobyć szczyt, firma 3S Group postanowiła ufundować panel solarny Nomad 7. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość ładowania telefonów komórkowych oraz GPS-u. Zdecydowanie pomogło to podczas podróży i na pewno przyda się na kolejnych wyprawach.

ESGLAS sponsorem wyprawy

Firma ESGLAS, z największą przyjemnością udzieliła uczestnikom wyprawy pomocy finansowej, dzięki której mogli zakupić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Przyczynienie się do spełnienia marzeń o zdobyciu najwyższego szczytu Europy z pewnością wzbudza w firmie pozytywne emocje.