Messenger i jego dodatkowe możliwości

Jak wiadomo, Messenger wtargnął w życie użytkowników Facebooka niespodziewanie i brutalnie. Wiele osób denerwowało się na to, że nie mają możliwości korzystać z facebookowego chatu bez dodatkowej aplikacji na telefonie. Obecnie zdania są podzielone – jedni już się przyzwyczaili, inni szukają alternatywnych programów, pozwalających im komunikować się ze znajomymi z najpopularniejszego w Polsce portalu społecznościowego. Aplikacja ma jednak wiele dodatkowych opcji. Zachęcamy do lektury.

Czy znasz możliwości Messengera?

Oczywiście najważniejszą funkcją Messenegera jest kontakt ze znajomymi z Facebooka. Nie musimy już tylko ograniczać się do pisania, ale również możemy prowadzić rozmowy i wideorozmowy. Poza tym Messenger dał możliwość dzielenia się ze znajomymi urywkami ze swojego dnia, poprzez dodawanie zdjęć, które znikają po jednym dniu (funkcja ta, jak wiadomo, inspirowana jest Snapchatem i nie wszystkich przekonuje, ale wyjątkowo nie jest to tekst, w którym narzeka się na Messengera). W oknie rozmówcy, na dolnym panelu, możemy załączyć plik, zrobić zdjęcie (tak, tutaj też wzorem snapa, mamy możliwość dodania filtra), ale również podzielić się np. piosenką, jeśli mamy zainstalowanego Spotify, plikiem prosto z Dropboxa czy wpisem z bloga na Tumblr. Oczywiście jest to zależne od tego, jakich aplikacji używacie w swoim telefonie.

Zagrajmy w grę i bawmy się dobrze

Twórcy Messengera przodują w dodawaniu nowych emotikonek, obrazków czy gifów, którymi możemy się wymieniać w wiadomościach. I tak, pisząc wiadomość, oprócz możliwości dodania zdjęcia czy pliku, pojawia się możliwość dodania gifu lub emotikonki. Coraz popularniejsze wśród użytkowników stają się również naklejki. Wśród emotikonek są nie tylko buźki z różnymi wyrazami twarzy, ale również zwierzęta, jedzenie, pojazdy, atrybuty sportowe, technologie, a nawet flagi. Co w tym fajnego? Na przykład po kliknięciu w wysłaną piłkę np. do koszykówki, dostaniemy prostą grę we wrzucanie jej do kosza. Co ważne, druga osoba może zrobić dokładnie to samo, dzięki czemu rozpocznie się rywalizacja. Ale to nie wszystko. Chcecie sprawić komuś przyjemność? Wyślijcie mu serduszko albo baloniki, gdy otworzy komunikator polecą one do góry przez cały ekran. Co więcej, można je dodatkowo łapać. Otworzyliście już swoje telefony?

Odkrywanie możliwości Messengera może być dobrą zabawą – sprawdziliśmy to na własnej skórze. Na koniec mały prezent od nas – wyślijcie znajomemu, którego lubicie, wiadomość o treści @dailycute i zobaczcie, jak można szybko wywołać uśmiech na swojej i czyjejś twarzy.