Aktualizacja Facebooka i Messengera – co nowego?

Dopiero co napisaliśmy tekst o tym, jak można wykorzystać różne dodatki Messengera, a tu już pojawiła się jego aktualizacja. Dodatkowo, nowości pojawiły się również w aplikacji mobilnej Facebook. Czego możemy się tym razem spodziewać? Zachęcamy do lektury!

Pochwal się swoim dniem

Facebook wzorem Snapchata, którym również zainspirował się Messenger, postawił na relacje w danym dniu. Są to zdjęcia, które możemy dodawać na górze aplikacji. Tam też znajdziemy zdjęcia naszych znajomych, jeśli będą takowe dodawać. Co więcej, konkretne zdjęcie możemy udostępnić tylko wybranej grupie lub jednej osobie. Tak naprawdę największą zabawę mogą przynieść filtry. I tak możemy się przemienić w Power Rangers albo zrobić sobie zdjęcie z Minionkiem. Więcej nie zdradzimy – sprawdźcie sami, jak możecie przedstawić swój dzień.

Messenger i reakcje na wiadomości

Kolejną nowością, która tym razem została wprowadzona w Messengerze są reakcje na wiadomości, które otrzymujemy. Możemy zatem pokazać, że coś nas cieszy, bawi, dziwi, smuci czy złości. Nie mogło zabraknąć standardowego like’a, ale zupełną nowością jest unlike. Reagować możemy na ostatnią napisaną wiadomość naszego rozmówcy, a on powiadomienie o tym dostanie w postaci pusha na swoim telefonie.

Czy to jest potrzebne?

Kolejne nowości w aplikacjach nie są tak naprawdę niczym odkrywczym. Przyzwyczailiśmy się już, że twórcy Facebooka i Messengera wzorują się na Snapchacie. I chociaż zawsze oczekujemy najnowszych aktualizacji aplikacji, aby zobaczyć co ciekawego teraz otrzymamy, to nie ma co ukrywać, zarówno Facebook, jak i Messenger zaczynają przeładowywać swoje aplikacje niepotrzebnymi funkcjonalnościami. Mój dzień można już bowiem zobaczyć na Snapchacie, Instagramie, Messengerze i Facebooku. Dla mnie w ostatnich trzech ta funkcjonalność zajmuje tylko cenne miejsce na górze aplikacji. Dodatkowo w Messengerze utrudnia to jej odświeżanie, ponieważ przeciągnięcie ekranu w dół automatycznie otwiera aparat fotograficzny. A co Wy na ten temat sądzicie? Zapraszam na naszego Facebooka!